RYSZEWSKIE BIOGRAFIE

  • Ryszewskie biografie

    logo3 RyszewoCykl ten ma na celu udokumentowanie i przybliżenie sylwetek osób szczególnie zasłużonych, które wywodzą się ze środowiska ryszewskiego lub zamieszkiwały tam i ofiarnie działały na jego rzecz, a o których czasami nie pamiętają już nawet obecni mieszkańcy Ryszewa i okolic.

    Więcej…

WYDAWNICTWO ZNAD PISY

  • Wydawnictwo Znad Pisy

    menu znad pisyJesienią 2019 r. wydany zostanie 25. numer „Znad Pisy” w nowej edycji (tzw. książkowej), wydawnictwa które już na trwałe wpisało się w krajobraz kulturowy Ziemi Piskiej, zyskując swoją markę w regionie i kraju.

    Więcej…

pawlicki

 

 

O autorze słów kilka

Ryszard Wojciech Pawlicki

Urodziłem się w 1963 r. w Rogowie. Na Pałukach spędziłem dzieciństwo i lata szkolne. W 1978 r. ukończyłem Szkołę Podstawową w Gościeszynie, a następnie zostałem uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie. Po maturze studiowałem na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. Po ukończeniu studiów w 1987 r. od razu "zgarnęło" mnie Wojsko do Szkoły Podchorążych Rezerwy przy Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie i tak zostałem synoptykiem-meteorologiem. Następnie przez prawie rok pełniłem służbę na lotnisku Ławica w Poznaniu. W sierpniu 1988 r. wyjechałem na Mazury.

Do Pisza, leżącego nieopodal jeziora Śniardwy, trafiłem z przypadku (to opowieść na inną okazję) z zamiarem pracy przez rok na etacie geografa w tutejszym Zespole Szkół Ogólnokształcących. I jak to przewrotnie bywa w życiu pozostałem tu do dziś.

Po ponad 20. latach powoli zapuszczam korzenie w ziemię mazurską, ale nadal emocjonalnie i rodzinnie związany jestem z "Wielkim Księstwem Poznańskim" i myślami często powracam na moje ukochane Pałuki, które dla mnie pozostaną najbardziej magicznym miejscem na Ziemi. I tak narodziła się inspiracja do stworzenia niniejszej strony.

pawlicki

"littera scripta manet" - "słowo zapisane pozostaje" 

Mimo, iż obecnie mieszkam na odległych Mazurach nadal emocjonalnie czuję się związany z "Wielkim Księstwem Poznańskim", Pałukami, a zwłaszcza z rodzinnym Ryszewem i okolicznymi miejscowościami jak Ryszewko, Zalesie, Gościeszyn czy Gołąbki.

Kontakt

Ryszard Wojciech Pawlicki

e-mail:

ryszard.w.pawlicki@neostrada.pl

galindia@poczta.fm

 

Wizyt:

Dziś 37

Wczoraj 119

Tydzień 361

Miesiąc 156

Ogółem 166432

Kubik-Rubik Joomla! Extensions