pawlicki

 

 

O autorze słów kilka

Ryszard Wojciech Pawlicki

Urodziłem się w 1963 r. w Rogowie. Na Pałukach spędziłem dzieciństwo i lata szkolne. W 1978 r. ukończyłem Szkołę Podstawową w Gościeszynie, a następnie zostałem uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie. Po maturze studiowałem na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. Po ukończeniu studiów w 1987 r. od razu "zgarnęło" mnie Wojsko do Szkoły Podchorążych Rezerwy przy Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie i tak zostałem synoptykiem-meteorologiem. Następnie przez prawie rok pełniłem służbę na lotnisku Ławica w Poznaniu. W sierpniu 1988 r. wyjechałem na Mazury.

Do Pisza, leżącego nieopodal jeziora Śniardwy, trafiłem z przypadku (to opowieść na inną okazję) z zamiarem pracy przez rok na etacie geografa w tutejszym Zespole Szkół Ogólnokształcących. I jak to przewrotnie bywa w życiu pozostałem tu do dziś.

Po ponad 20. latach powoli zapuszczam korzenie w ziemię mazurską, ale nadal emocjonalnie i rodzinnie związany jestem z "Wielkim Księstwem Poznańskim" i myślami często powracam na moje ukochane Pałuki, które dla mnie pozostaną najbardziej magicznym miejscem na Ziemi. I tak narodziła się inspiracja do stworzenia niniejszej strony.

Kontakt

Ryszard Wojciech Pawlicki

e-mail:

ryszard.w.pawlicki@neostrada.pl

galindia@poczta.fm

 

Wizyt:

Dziś 177

Wczoraj 343

Tydzień 1241

Miesiąc 4937

Ogółem 238691

Kubik-Rubik Joomla! Extensions