RYSZEWSKIE BIOGRAFIE

  • Ryszewskie biografie

    logo3 RyszewoCykl ten ma na celu udokumentowanie i przybliżenie sylwetek osób szczególnie zasłużonych, które wywodzą się ze środowiska ryszewskiego lub zamieszkiwały tam i ofiarnie działały na jego rzecz, a o których czasami nie pamiętają już nawet obecni mieszkańcy Ryszewa i okolic.

    Więcej…

WYDAWNICTWO ZNAD PISY

  • Wydawnictwo Znad Pisy

    menu znad pisyJesienią 2019 r. wydany zostanie 25. numer „Znad Pisy” w nowej edycji (tzw. książkowej), wydawnictwa które już na trwałe wpisało się w krajobraz kulturowy Ziemi Piskiej, zyskując swoją markę w regionie i kraju.

    Więcej…

pawlicki

"littera scripta manet" - "słowo zapisane pozostaje" 

Mimo, iż obecnie mieszkam na odległych Mazurach nadal emocjonalnie czuję się związany z "Wielkim Księstwem Poznańskim", Pałukami, a zwłaszcza z rodzinnym Ryszewem i okolicznymi miejscowościami jak Ryszewko, Zalesie, Gościeszyn czy Gołąbki.

Chciałbym na miarę swoich możliwości chociaż częściowo ocalić przeszłość tego regionu i zainteresować samych mieszkańców losami ich "małej ojczyzny". Jestem też otwarty na dokumentowanie historii rodzin, jak również współczesnych zdarzeń z życia społecznego Ryszewa i jego okolic.

Zdaję sobie sprawę, że bez Państwa pomocy nie uda mi się zrealizować powyższych celów. Stąd zachęcam do publikowania archiwalnych zdjęć (zwłaszcza sprzed 1945 r.), wspomnień i innych materiałów tematycznie związanych z przyrodą, historią, tradycją i kulturą Ryszewa i jego okolic.

Podziękowania składam Panu Markowi Zanto za nieodpłatne udostępnienie zdjęć wykorzystanych na stronie głównej.

Ryszard Wojciech Pawlicki

Kontakt

Ryszard Wojciech Pawlicki

e-mail:

ryszard.w.pawlicki@neostrada.pl

galindia@poczta.fm

 

Wizyt:

Dziś 37

Wczoraj 119

Tydzień 361

Miesiąc 156

Ogółem 166432

Kubik-Rubik Joomla! Extensions