ksika-o-Goscieszynie_2013Na YouTube dostępne są dwa interesujące filmiki (prezentacje) autorstwa Leszka Kabacińskiego (z Gniezna) na temat przeszłości wsi Lubcz, Budzisław, Gościeszyn i Ochodza – głównie w powiązaniu z historią jego rodziny, która właśnie stamtąd pochodzi.

Są one poprawioną i uzupełnioną wersją filmików z 2008 r. i stanowią swoistą podróż sentymentalna autora w czasie, uzupełnioną licznymi wzmiankami pochodzącymi z materiałów źródłowych. Autor filmików znany jest przede wszystkim z tego, że od wielu publikuje w internecie materiały i wyniki dotyczące jego własnych badań nad historią rodziny Kabacińskich i ma całkiem spore osiągnięcia na tym polu.

W filmikach jest też wzmianka o książce „Z dziejów kościoła parafialnego i wsi Gościeszyn”. W 2013 r. ukazało się kolejne wydanie tej książki i tym razem ma ona dwóch autorów: Eugeniusza Rychlickiego i Czesława Chmielewskiego. Na temat wcześniejszego jej wydania (2008 r.) pisałem w zakładce „Z regionalnej półki”.  Aktualna edycja książki została uzupełniona m.in. o informacje na temat Gościeszyna zebrane od najstarszych mieszkańców wsi przez Czesława Chmielewskiego – emerytowanego dyrektora miejscowej szkoły.

 

Zainteresowanych filmikami odsyłam na strony YouTube:

Ryszard Wojciech Pawlicki

Kontakt

Ryszard Wojciech Pawlicki

e-mail:

ryszard.w.pawlicki@neostrada.pl

galindia@poczta.fm

 

Wizyt:

Dziś 9

Wczoraj 241

Tydzień 990

Miesiąc 3996

Ogółem 244598

Kubik-Rubik Joomla! Extensions