foto_0425 sierpnia 2012 r. (sobota) odbył się po raz kolejny w Ryszewie festyn rekreacyjno-sportowy, zorganizowany przez Radę Sołecką pod kierunkiem Mirosławy Derezińskiej i Stowarzyszenia „Ryszewianki" przy udziale Urzędu Gminy w Rogowie. Jednym ze stałych punktów imprezy są rozgrywki w piłkę siatkową o Puchar Wójta Gminy Rogowo, przeprowadzane przy czynnym zaangażowaniu Ryszarda Kawki – przewodniczącego Rady Gminy w Rogowie, a na co dzień nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Gościeszynie.

Wyniki turnieju w Ryszewie przedstawiają się następująco:

  1. miejsce – drużyna Złotniki
  2. miejsce – drużyna Rogowo
  3. miejsce – drużyna Czewujewo.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Rogowo, natomiast wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach zostały nagrodzone piłkami i pamiątkowymi dyplomami.

Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których przygotowano gry i zabawy, a największą atrakcją była pneumatyczna zjeżdżalnia. Festyn zakończył się wspólną zabawą taneczną trwającą prawie do białego rana.

Przy okazji warto nadmienić o pozytywnej roli Stowarzyszenia „Ryszewianki" założonego w 2008 r. z inicjatywy Rady Sołeckiej Ryszewa. Jego nadrzędnym celem jest integracja mieszkańców Ryszewa i stwarzanie możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu dzieciom i młodzieży, czy też kreowanie życia kulturalnego wsi. Z całą pewnością takie możliwości daje organizacja takich imprez jak „Sołtysiada".

(rwp)

Kontakt

Ryszard Wojciech Pawlicki

e-mail:

ryszard.w.pawlicki@neostrada.pl

galindia@poczta.fm

 

Wizyt:

Dziś 17

Wczoraj 343

Tydzień 1081

Miesiąc 4777

Ogółem 238531

Kubik-Rubik Joomla! Extensions